Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

News

Betlejemskie Światełko Pokoju

20.12.2020

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2020

ŚWIATŁO SŁUŻBY

 

Służba to jedna z trzech zasad harcerskiego wychowania, zaraz obok braterstwa i pracy nad sobą. Może być rozumiana jako wezwanie „zmieniaj świat”, „inspiruj”. 

Służbę na rzecz ducha możemy rozumieć jako służbę wartościom między innymi takim jak: życie, pokój, prawda, dobro, piękno, ojczyzna, tradycja. 

Jan Paweł II mówił: 

“Każdy z Was powołany jest do pełnienia konkretnej służby, wszyscy zaś razem powołani jesteście do pracy nad przemianą świata.”

W służbie wynikającej z wiary chodzi o gotowość otwarcia swojego życia na Boga, tym samym na budowanie życia na gotowości do służby Bogu i ludziom. 

Ewangeliczne „Należeć do Chrystusa i zachowywać jego przykazanie miłości” oznacza podejmowanie wezwania do służby drugiemu człowiekowi. 

Jan Paweł II mówił, że taka codzienna służba na rzecz drugiego – choćby najmniejsza – ma ogromny wkład w życie świata. Przypominał, że jesteśmy powołani do służby, w której mamy naśladować samego Jezusa.

W tym roku po raz trzydziesty tworzymy Sztafetę Światła. Wraz z nim nieśmy nadzieję, w tym trudnym dla wszystkich czasie. 

Niech Światło z Betlejem będzie motywacją do służby na rzecz drugiego człowieka, Boga i siebie samego. Niech Światło Służby Nas prowadzi! CZUWAJ!

Prosimy o przyjęcie  BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi.

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.