Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

News

Dzień Edukacji Narodowej

15.10.2019

15 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dydni zebrali się Uczniowie, Nauczyciele oraz zaproszeni Goście, by udziałem w uroczystej akademii uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Jednak obchody „Dnia Nauczyciela” nie były jedynym powodem spotkania w murach szkoły. W dniu tym odbyło się również pasowanie na ucznia. Ten nawiązujący do tradycji rycerskiej zwyczaj, ma za zadanie uzmysłowić nowym wychowankom szkoły, że obowiązek edukacyjny, chociaż czasem trudny i uciążliwy, jest też zaszczytem i przywilejem, którego nie wolno lekceważyć.

W obecności wszystkich zebranych, pierwszoklasiści, dzielnie stawiając czoła tremie, ślubowali, że będą dobrymi Polakami oraz przysięgali zachować dbałość o dobre imię swojej klasy i szkoły. Pani Dyrektor Iwona Pocałuń na znak akceptacji przysięgi dotykała ramienia każdego z dzieci wielkim ołówkiem, pasując je na uczniów Szkoły Podstawowej w Dydni.

Wśród zaproszonych gości była Pani Alicja Pocałuń – Wójt Gminy Dydnia. Podziękowała Dyrekcji i Nauczycielom za trud wychowawczy. Niezwykle przyjemnie było usłyszeć pochwałę naszej pracy z ust Pani Wójt, a za najwyższe wyróżnienie poczytujemy sobie słowa, że nasza szkoła „ma duszę” – jest żywą wspólnotą ludzi oddanych nauce.

Pani Regina Tyczka – nowa Przewodnicząca Rady Rodziców – złożyła życzenia Dyrekcji i Nauczycielom. Wielkich, pięknych i szlachetnych pomysłów oraz nieustającej pasji życzył także Samorząd Uczniowski.

Pani Dyrektor w imieniu całego Grona Pedagogicznego oraz Uczniów podziękowała wieloletniej Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Elżbiecie Pocałuń – za życzliwość i nieocenioną pomoc w kreowaniu pozytywnych przemian w naszej szkole. Słowa uznania skierowała również do pozostałych Członków Rady Rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali na rzecz naszej placówki w roku szkolnym 2018/2019.

Monika Kij

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.