Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

News

IX Ogólnopolski Festiwal Nauki Warszawie

06.06.2019

        W dniach 27.05.2019 r.-28.05.2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dydni: Klaudia Tercha, Jakub Wojnowski, Sabina Pocałuń, Dominika Pocałuń, Martyna Bluj brali udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Nauki w Warszawie. Festiwal był zwieńczeniem pracy w dwóch ogólnopolskich projektach: „ Szkoła z klasą 2.0” oraz „ Solidarność. Podaj dalej!”. Organizatorem Festiwalu była Fundacja Szkoła z klasą 2.0, której partnerem jest Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności. W wyniku rekrutacji 8 szkół z całej Polski mogło uczestniczyć w dwudniowym wydarzeniu. Wśród tych szkół znalazła się także nasza placówka, co uważamy za ogromny sukces. Uczniowie mogli w pierwszym dniu Festiwalu opowiedzieć o szkole i o tym, w jakim obszarze pracy szkoły dokonywali zmian. W tym roku szkolnym pracowaliśmy nad ocenianiem i docenianiem. Jeśli chodzi o „ Solidarność. Podaj dalej!” to uczniowie relacjonowali etapy pracy w programie, tj. przebieg warsztatów równościowych i pisarskich, które miały miejsce w szkole oraz pracę nad wyborem kartek pocztowych do opisu. Mówili także o ważnym wydarzeniu, które miało miejsce w naszej szkole, a mianowicie o XI Obchodach Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu, na których podarowali obecnym gościom wspomniane karteczki i opowiedzieli o idei programu.

       W drugim dniu Festiwalu uczniowie uczestniczyli w debacie o Unii Europejskiej. Mogli zabrać głos i zadawać pytania gościowi Festiwalu Panu Bartłomiejowi Balcerzykowi – ekspertowi ds.Polityki Azylowej Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych. Z P.  Balcerzykiem o brexicie rozmawiała Klaudia Tercha (VIIIa), a o wprowadzeniu euro do Polski Jakub Wojnowski (VIIIb).Następnie uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących TIK, uczyli się m.in rozpoznawać  fake konta i fake niusy.

        Następny Festiwal za rok i z pewnością wybierzemy kolejny obszar pracy szkoły, nad którym się pochylimy i spróbujemy aplikować o udział w X Ogólnopolskim Festiwalu Nauki w Warszawie.

Z. Wojnowska

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.