Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

News

KONCERT CHARYTATYWNY

10.01.2019

   Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce

C. K. Norwid

 

        Nowy rok przywitał nas chłodem, zawieruchą i śniegiem. Ta mroźna aura nie przeszkodziła jednak naszym gorącym sercom w czynieniu dobra. W minioną niedzielę spotkaliśmy się przed sceną dydyńskiego Ośrodka Kultury, na której odbył się koncert charytatywny na rzecz dwuipółletniej Oliwki Bąk z Witryłowa.

        Wszystkich zebranych przywitała Iwona Pocałuń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni, która jednocześnie przewodniczyła całemu koncertowi. W myśl hasła „jak pomagać, to na całego” – każdy dał z siebie to, co najlepsze. Na scenie pojawiły się „śpiewające anioły”. Były chyba prawdziwe, gdy się zważy, jak wiele wysiłku i własnej pogody ducha włożyły w stworzenie atmosfery ciepła i radości.

        Podczas koncertu mogliśmy zakupić cegiełki i wiele innych przedmiotów, wśród których każdy mógł  znaleźć coś dla siebie. Na koneserów sztuki czekały cenne obrazy, na zagorzałych kibiców – koszulki sportowców i medale, natomiast na miłośników muzyki – płyty. Kulminacyjnym momentem wieczoru było pojawienie się Świętego Mikołaja. W takiej chwili emocje ogarniają wszystkich, zwłaszcza, że ten niecodzienny gość nagrodził serduszka i małych, i dużych.

        W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się liczne grono Ludzi Dobrej Woli. Szczególne słowa uznania należą się Patrycji Fejdasz-Matus, która była duchem sprawczym całej akcji. W pomoc Oliwii aktywnie włączyła się również Alicja Pocałuń, wójt naszej gminy,  która tak, jak członkinie Kół  Gospodyń Wiejskich z Witryłowa i Końskiego, przygotowała pyszne potrawy.

        Oliwia i jej rodzina otrzymali nie tylko pomoc finansową, ale też wsparcie duchowe . Czyż nie jest bezcenne i godne największego wysiłku, by uświadomić sobie i innym, że bezinteresowne wspieranie bliźnich w trudnych dla nich chwilach wyzwala najcieplejsze z dostępnych człowiekowi odcieni satysfakcji?

Monika Kij

 

        W imieniu Oliwki i jej rodziców składamy serdeczne podziękowania artystom, którzy uświetnili koncert :

  • uczniom Szkoły Podstawowej w Dydni
  • państwu Achirico Zarzyka
  • Marcie Krowiak z Brzozowa – absolwentce Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • Chórowi „Soul” z Sanoka
  • Tobiaszowi Fejdaszowi – uczestnikowi IX edycji programu „The voice of Poland”
  • Łukaszowi Bańczakowi – wokaliście i wolontariuszowi Fundacji „Czas nadziei”
  • Małgorzacie Boć i Patrycji Chmiel z Rzeszowa – finalistkom programu „Aplauz, aplauz”
  • Zespołowi „DOC” z Łańcuta

 

        Szczere podziękowania kierujemy do tych, którzy poświęcili swój wolny czas i wsparli naszą akcję. Jesteśmy również wdzięczni Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Dydni i Fundacji „Czas nadziei” za pomoc w jej przeprowadzeniu. Pamiętajmy, że dobro powraca!

 

Organizatorzy i sponsorzy:

Delikatesy Centrum

Zajazd „Pod Lipą”

Gmina Dydnia

Szkoła Podstawowa w Dydni

Fundacja „Czas nadziei”

Firma GRAN-PIK Liwocz

Firma Zielona Oaza

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.