Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

PoczytajMy

Czym jest program ,,PoczytajMy”?

 

W ramach programu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych.

Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!

Dlaczego warto się wziąć udział w programie?

  • Wspiera rozwój dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.
  • Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi.
  • Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi.      
  • Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.
  • Umożliwia dzieciom i młodzieży lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień.

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym programie i odbyły się ciekawe spotkania czytelnicze oraz wytwory uczniowskiej pracy, które związane były z czytanymi książkami. Nasze relacje można przeczytać na stronie programu PoczytajMY: https://poczytajmy.ceo.org.pl/aktualnosci/relacje/tworzymy-ksiazki

 

PoczytajMY 2020

PoczytajMy to program edukacyjny wspierający czytelnictwo, dlatego nasza szkoła uczestniczy w nim już po raz drugi. 
Program zakłada utworzenie szkolnego Klubu Czytelniczego, który będzie przygotowywał regularne spotkania czytelnicze dla młodszych koleżanek i kolegów. Wspólne czytanie książek jest szansą dla młodzieży do zaangażowania się w czytelnictwo i wolontariat.
Dlatego młodzież naszej szkoły od marca 2020 roku będzie organizowała wspólne spotkania czytelnicze, które będą okazją do rozmowy, zabawy, wymiany poglądów.
Koordynatorką programu w szkole jest Zofia Wojnowska.
Nauczyciele wspierający: Jolanta Kłodowska, Monika Kij.

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.