Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

Bezpieczne wakacje 2018!

Link do Akcji Bezpieczne wakacje 2018!

Działania szkoły

 

Akcja Bezpieczne Wakacje 2018!

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Działania bieżące szkoły

BEZPIECZNE WAKACJE 2018!

SZKOŁA PODSTAWOWA W DYDNI UCZESTNICZY AKCJI BEZPIECZNE WAKACJE 2018!

UCZNIOWIE BEZPOŚRDENIO, ZA POMOCĄ INTERNETU I INNYCH MEDIÓW PROMUJĄ:

- BANNER AKCJI 

- BEZPIECZNE ZACHOWANIA,

- UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY,

- OCHRONĘ PRZED CYBERPRZESTĘPCZOŚCIĄ.

 

AKCJA ROZPOCZĘŁA SIĘ OD DOŁĄCZENIA+  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DYDNI DO AKCJI. 

W ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH Bezpieczne Wakacje 2018 UCZNIOWIE OPRACUJĄ INSTRUKCJE:

- numery alarmowe i wezwanie służb ratunkowych,

- bezpiecznie w podróży,

- bezpieczne wakacje nad morzem,

- bezpiecznie w górach, 

- bezpiecznie w sieci.

UCZNIOWIE ODBĘDĄ ZAJĘCIA UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ (RK-O, TAMOWANIE KRWOTOKU, ZAKŁADANIE OPATRUNKU).

AKCJA TRWA OD 1 CZERWCA MAJA DO 30 WRZEŚNIA2018 ROKU.

Działania dotychczasowe szkoły

Szkoła Podstawowa w Dydni jest szkołą bezpieczną, promującą zdrowy styl życia, współpracującą z instytucjami: poradnią psychologiczno-pedagogiczną, służbą zdrowia (ratownicy medyczni), policją, strażą pożarną, stacją sanitarno-epidemiologiczną, nadleśnictwami oraz innymi. W ciągu roku szkolnego na każdym etapie kształcenia przeprowadzane są pogadanki dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policja uczestniczy w prewencji z zakresu BRD (symulatory wypadków drogowych), pomocy w trakcie napadów i pobić, agresji psów oraz innych. We współpracy z PSP i OSP organizowane są próbne ewakuacje, przygotowywanie i uczestniczenie w zawodach sportowo-pożarniczych dzieci i młodzieży. SANEPID przeprowadza prelekcje dotyczące szkodliwości konserwantów żywności, dopalaczy, narkotyków, palenia tytoniu. Podobne spotkania i lekcje przeprowadzane są z policją, pracownikami służby zdrowia i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie kończący naukę w oddziałach gimnazjalnych przeszli szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: omdlenia, zasłabnięcia, utrata przytomności, skaleczenia, krwotoki i krwawienia, zadławienia, oparzenie, hipotermia, wypadki drogowe. Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej w ramach zajęć technicznych są przygotowywani do świadomego udzielania pierwszej pomocy, szczególnie podczas realizacji treści z modułu wychowanie komunikacyjne. Najmłodsi uczniowie w ostatnich dniach uczestniczyli w lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym. Podczas tygodnia z ekologią szkoła uczestniczyła w lekcji plenerowej na ścieżce dydaktycznej w Obarzymie - bezpieczeństwo podczas pobytu w lesie i na łące. Odbyło się spotkanie z leśnikiem, które stało się źródłem wielu cennych informacji o zagrożeniach od dzikich zwierząt (ugryzienia, użądlenia, zarażenia wirusami itp,), pożarach w lasach, niebezpiecznych miejsach wyrębu drzew. Nauczyciel naszej szkoły działający w Stowarzyszeniu Obarzym 2009 wielokrotnie organizuje akcje udzielania pierwszej pomocy dla okolicznych szkół podstawowych oraz ludności. Ostatnie działanie stwowarzyszenia związane było z przygotowaniem i montażem przydrożnych tabliczek z numerami domów w dwóch miejscowościach Obarzym i Niewistka. Projekt dotyczył zmniejszenia barier w dotarciu służb ratowniczo-medycznych do mieszkańców wsi.

Lista działań Szkoły Podstawowej w Dydni w sferze bezpieczeństwa nie jest zamknięta. Szkoła w porozumieniu z Fundacją Nowoczesna Polska uczestniczyła w projekcie "CYBERNAUCI". W ramach projektu w naszej szkole prowadzone były warsztaty dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczestnicy dowiedzieli się, że Internet nie jest tylko kopalnią rozrywki i skarbnicą informacji, ale również źródłem realnych zagrożeń.

Obecnie uczestniczymy w akcji Bezpieczne Wakacje 2018. Nasze motto do akcji : "Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem i bądźmy bezpieczni!"

Opr: P. Sz.

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.